Hemen Teklif Alın

Sosyal Medya Hizmeti Nedir?

admin

1 Kasım 2021

Profesyonel sosyal medya yönetimi

Sosyal medya yönetimi hizmeti, sosyal mecralarda bulunan hesapların nasıl kullanılması gerektiği ve bu süreçte hangi yolların izleneceği, hedef kitleye ulaşmak için ne gibi stratejilerin uygulanması gerektiği, acil durumlarda en iyi çözüm yolları ile hesapları koordineli bir şekilde aksatılmadan yürütülmesi işlemidir.

Sosyal medya yönetimi günümüz dünyasında en çok önem verilen dijital pazarlama kanalları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kullanıcı sayısının fazla olduğu sosyal medya kanalları gün geçtikçe önem derecesini artırarak dijital dünyada firmalar arasında rekabetin kızışmasına ortam hazırlamakta. Bu rekabetin başarı ile sonuçlanması ise tamamen profesyonel bir danışmanlık hizmeti almaktan geçiyor.

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapar?

Bunun başlığımızda kısaca sosyal medya yönetici neler yapar, hangi çalışmaları gerçekleştirir ve markaya nasıl bir farkındalık oluşturur gibi stratejik çalışmalar hakkında bilgiler paylaşacağız. İleride bir sosyal medya yönetim desteği almak istemeniz durumunda rehber yazımızdan gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz.

Sosyal medya yöneticisi işini yönettiği firmanın sosyal medya hesaplarını oluşturur ve yönetir.

Firmanın talebi doğrultusunda sosyal mecralarda pazarlama stratejileri oluşturarak reklam planlaması yapar.

Sosyal medya hesaplarından kullanıcılar ile firma arasında bir bağ oluşması adına kitleye hitaben çarpıcı tasarımlar oluşturur.

Firmanın sosyal medya hesaplarındaki hayran/ üye sayısını ve etkileşimi artırmak için çalışmalar gerçekleştirir.

Sosyal medya yönetimini üstlendiği markanın dijital dünyada sürekli olarak güncel kalmasını sağlar. Bu sayede sürekli göz önünde duran marka müşterilerin dikkatini çekerek marka bilinirliği elde edilir.

Markanın hedef kitlesini en iyi şekilde analiz edip tespit eder, bu sayede doğru zamanda doğru kullanıcıya erişmeyi sağlar.

Sosyal Medya Danışmanlığının Üzerinde Çalıştığı Mecralar?

  • Facebook sayfa yönetimi
  • İnstagram sayfa yönetmek
  • Twitter yönetimi
  • Google+
  • Youtube
  • Linkedln
  • Pinterest

Belirtilen tüm bu mecralar sosyal medya danışmanlarının yönetebileceği sosyal mecra kanallarıdır. Burada ağırlıklı olarak firma sahibi hangi sosyal mecra kanalına ağırlık verecekse çalışmalar o yönde gerçekleştirilir.

Sosyal medya hizmeti kapsamlı stratejilerden meydana geldiğinden kesinlikle profesyonel bir şekilde destek alınması gereken çalışmalar arasındadır.

Gelin Hedef Kitleniz Tarafından Markanızın Görünürlüğünü Artıralım!

Salinus Bilgi Teknolojileri olarak yönetimini üstlendiğimiz markaların görünürlüğünü artırarak sosyal mecralarda aktif olarak yer almasını sağlıyoruz. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak yönetiyoruz. Bunu yaparken sosyal medya danışmanlık ajansımızda bir grafiker ve hesaplarınızla ilgilenecek bir uzamanı markanıza özel çalışmalar yürütmesi adına görevlendiriyoruz. Medya hizmetini aylık olarak planlıyor ve her ay çalışmaları tarafınıza raporluyoruz. Bu sayede alınan hizmetin performansını her ay ölçme şansı elde edebilirsiniz.

Grafik tasarım uzmanlarımız tarafından hazırlanan post içerik tasarımları ile hedef kitleniz tarafından markanızın farkını ortaya çıkarıyoruz. Hashtag yönetimleri ile hesabınızın doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlıyoruz. Özel gün paylaşımları ile markanızın duyarlılığını da ortaya çıkarmayı sağlıyoruz.

Gelin markanızı dijital dünyada yüksek etkileşim almasını ve marka bilinirliğinizi profesyonel çalışmalarımız ile sağlayalım. Sosyal medya ajansı olarak markanız için gerekli tim stratejik alt yapıyı sizler için sağlayalım. Sosyal medya danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için şimdi bize ulaşın. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Published On: Kasım 15th, 2021 / Categories: Genel /